JUBILEUMSTURNERINGEN

HEM        TILLBAKA TILL RESULTAT

                                                                                                                                            14 JUNI  2008

              

 

                

GRUPP 1

 

______________________________________________________________

1. DENNIS MÅNSSON / LASSE JOHANSSON       5      37 - 16   + 21

LÄNSMANSGÅRDEN

______________________________________________________________________

2. ALF JOHANSSON / ULRICH KREBBS             5      36 - 24   + 12

ALEBYGDEN

______________________________________________________________________

3. BENGT ROLIN / RALPH ERIKSSON                2     25 - 27     - 2

AKTIVA SENIORER

______________________________________________________________________

4. BOSSE OLOFSSON / ASTRID OLOFSSON        0       8 - 39     - 31

BJÖRKÖ

_______________________________________________________________________

 

GRUPP 2

______________________________________________________________

1. BENGT RYDÉN / SVEN LUNDBÄCK                    4    28 - 31    - 3

AKTIVA SENIORER

_______________________________________________________________________

2. ROLF SANDSTRÖM / ANITA HILLHOLM          4    37 - 32    + 5

HJUVIK

_______________________________________________________________________

3. RUNE BERNTSSON / GUNVOR ANTELID            2    31 - 37    - 6

ALEBYGDEN

_______________________________________________________________________

4. JAN ERIKSSON / ANITA ERIKSSON                     2    31 - 32   - 1

BJÖRKÖ

_______________________________________________________________________

 

GRUPP 3

 

________________________________________________________________

1. SVEN STENBORG / MONA STENBORG                 4    34 - 28   + 6

AKTIVA SENIORER

_________________________________________________________________________

2. KURT KARLSSON / GUNVOR KARLSSON            4    34 - 28   + 6

ALEBYGDEN

_________________________________________________________________________

3. KENT ANDERSSON / MARITA LINDQVIST            2    27 - 34   - 7

AKTIVA SENIORER

_________________________________________________________________________

4. TEDDY WASZAK / GÖSTA EDVARDSSON              2    31 - 36   - 5

LÄNSMANSGÅRDEN

__________________________________________________________________________

 

GRUPP 4

 

_____________________________________________________________

1. LASSE PETTERSSON / RALF DAHLBORG       6    37 - 14   + 23

LÄNSMANSGÅRDEN

_____________________________________________________________________

2. GUNNAR / VAHLBORG GUSTAFSSON             4    36 - 22   + 14

HJUVIK

_____________________________________________________________________

3. FILIP ÅGREN / MAY ANDERSSON                    2    17 - 26    - 9

AKTIVA SENIORER

_____________________________________________________________________

4. JAN-ÅKE VIK / LEIF JOHANSSON                   0    11 - 39    - 28

ALEBYGDEN

______________________________________________________________

 

GRUPP 5

 

____________________________________________________________________

1. LEIF LARSSON / WAILETT HAGBERG                         4     35 - 24   + 11

BJÖRKÖ

_____________________________________________________________________________

2. MARIO BERNDSSON / MARGARETA ERIKSSON         4     29 - 32   - 3

AKTIVA SENIORER

_____________________________________________________________________________

3. EVERT LORENSSON / ERNA LORENSSON                    2     36 - 33   +3

ALEBYGDEN

_____________________________________________________________________________

4. PIRKKO RAPO / KERSTIN WENNERGREN                    2    24 - 35   - 11

AKTIVA SENIORER

______________________________________________________________________________

 

GRUPP 6

 

_________________________________________________________________

1. ANDERS STEIN / BENGT OLSSON                       6     39 - 18   + 21

AKTIVA SENIORER

__________________________________________________________________________

2. STURE GEIRON / BRITT-LIS GEIRON                 4     30 - 28   + 2

LÄNSMANSGÅRDEN

__________________________________________________________________________

3. GUNNAR WIIK / SIW WIIK                                   2    32 - 27   + 5

ALEBYGDEN

__________________________________________________________________________

4. OLLE STRANDBORG / INGA STRANDBORG       0    11 - 39   - 28

BJÖRKÖ

___________________________________________________________________________

 

 

SLUTSPELSGRUPPSPEL

          GRUPP A

 

SEGRARE GRUPP 1                SEGRARE GRUPP 2

DENNIS.M. / LASSE.J. -  BENGT.R. / SVEN.L.      13 - 3

SEGRARE GRUPP 3          SEGRARE GRUPP 1

SVEN.S. / MONA.S. -  DENNIS.M. / LASSE.J.         7 - 13

SEGRARE GRUPP 2            SEGRARE GRUPP 3

BENGT.R. / SVEN.L. -  SVEN.S. / MONA.S.           13 - 7

 

______________________________________________________________________

1. DENNIS MÅNSSON / LASSE JOHANSSON         4    26 - 10   + 16

LÄNSMANSGÅRDEN

______________________________________________________________________

2. BENGT RYDEN / SVEN LUNDBÄCK                   2    16 - 20   - 4

AKTIVA SENIORER

______________________________________________________________________

3. SVEN STENBORG / MONA STENBORG              0    14 - 26   - 12

AKTIVA SENIORER

______________________________________________________________________

 

SLUTSPELSGRUPPSPEL

          GRUPP B

 

SEGRARE GRUPP 4              SEGRARE GRUPP 5

LASSE.P. / RALF.D. -  LEIF.L. / WAILETT.H.            10 - 13

SEGRARE GRUPP 6                   SEGRARE GRUPP 4

ANDERS.S. / BENGT.O. -  LASSE.P. / RALF.D.           10 - 11

SEGRARE GRUPP 5                   SEGRARE GRUPP 6

LEIF.L. / WAILETT.H. -  ANDERS.S. / BENGT.O.         5 - 13

 

__________________________________________________________________

1. ANDERS STEIN / BENGT OLSSON                    2    23 - 16   + 7

AKTIVA SENIORER

__________________________________________________________________

2. LASSE PETTERSSON / RALF DAHLBORG       2    21 - 23   - 2

LÄNSMANSGÅRDEN

__________________________________________________________________

3. LEIF LARSSON / WAILETT HAGBERG            2    18 - 23   - 5

BJÖRKÖ

__________________________________________________________________

 

 

               FINAL

     SEGRARE GRUPP A                        SEGRARE GRUPP B

DENNIS.M. / LASSE.J.  -   ANDERS.S. / BENGT.O.

                           13           -              3

 

 

MATCH OM 3:DJE PRIS

     TVÅAN GRUPP A                        TVÅAN GRUPP B

BENGT.R. / SVEN.L.  -   LASSE.P. / RALF.D.

                          13         -          7

 

 

1. DENNIS MÅNSSON / LASSE JOHANSSON

LÄNSMANSGÅRDEN

2. ANDERS STEIN / BENGT OLSSON

AKTIVA SENIORER

3. BENGT RYDEN / SVEN LUNDBÄCK

AKTIVA SENIORER

4. LASSE PETTERSSON / RALF DAHLBORG

LÄNSMANSGÅRDEN

 

 

    TACK ALLA SPELARE OCH FUNKTIONÄRER

      FÖR EN VÄL GENOMFÖRD TURNERING